Vishay/Dale CMF5515R400DHEK
CMF5515R400DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515R400DHEK
Brief Description
RES 15.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515R400DHEK.pdf
Availability of CMF5515R400DHEK
QUANTITY
CMF5515R400DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515R400DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515R400DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515R400DHEK
Related LinksCMF5515, CMF5515R400DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515R400DHEK Details Description
Related parts for CMF5515R400DHEK
FIXED IND 6.2NH 700MA 90 MOHM datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB datasheet.pdf
PROPORT AC PLUG 9POS DSUB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
LSF-SMT 5.00/05/135 3.5 BK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 110MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 24.576MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf