Vishay/Dale CMF5515R600DHBF
CMF5515R600DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515R600DHBF
Brief Description
RES 15.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515R600DHBF.pdf
Availability of CMF5515R600DHBF
QUANTITY
CMF5515R600DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515R600DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5515R600DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515R600DHBF
Related LinksCMF5515, CMF5515R600DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515R600DHBF Details Description
Related parts for CMF5515R600DHBF
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
DAHT FOR ECONOMY UHF datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DISPLAY 590NM YLW NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR 3STATE 10XSON datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf