Vishay/Dale CMF5516K200BHEB70
CMF5516K200BHEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5516K200BHEB70
Brief Description
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5516K200BHEB70.pdf
Availability of CMF5516K200BHEB70
QUANTITY
CMF5516K200BHEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5516K200BHEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5516K200BHEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5516K200BHEB70
Related LinksCMF5516K, CMF5516K200BHEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5516K200BHEB70 Details Description
Related parts for CMF5516K200BHEB70
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.2UH 12.8A 5.4 MOHM datasheet.pdf
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 150MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TEST FIXTURE FOR CGHV96100F2 datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf