Vishay/Dale CMF5516K200BHRE70
CMF5516K200BHRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5516K200BHRE70
Brief Description
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5516K200BHRE70.pdf
Availability of CMF5516K200BHRE70
QUANTITY
CMF5516K200BHRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5516K200BHRE70
Internal Part NumberEIS-CMF5516K200BHRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5516K200BHRE70
Related LinksCMF5516K, CMF5516K200BHRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5516K200BHRE70 Details Description
Related parts for CMF5516K200BHRE70
RES 27 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMB datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 72.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf