Vishay/Dale CMF5516K200DHEA
CMF5516K200DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5516K200DHEA
Brief Description
RES 16.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5516K200DHEA.pdf
Availability of CMF5516K200DHEA
QUANTITY
CMF5516K200DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5516K200DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5516K200DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5516K200DHEA
Related LinksCMF5516, CMF5516K200DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5516K200DHEA Details Description
Related parts for CMF5516K200DHEA
REGULATR 32A BSTR FOR PT7779 HRZ datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047W/X 8" datasheet.pdf
VARISTOR 198V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC VREF SERIES ADJ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20-QFN datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf