Vishay/Dale CMF55172K00BEEA
CMF55172K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55172K00BEEA
Brief Description
RES 172K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55172K00BEEA.pdf
Availability of CMF55172K00BEEA
QUANTITY
CMF55172K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55172K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55172K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)172k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55172K00BEEA
Related LinksCMF5517, CMF55172K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55172K00BEEA Details Description
Related parts for CMF55172K00BEEA
POLYSWITCH 10A HOLD AHR SERIES datasheet.pdf
IC TXRX DIFFERNTIAL BUS 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 47PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 13POS R/A .400 datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 740MA 230 MOHM datasheet.pdf
CAP PMI STOVEPIPE GN 9/16TRANSL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 5DB datasheet.pdf
4.25G DWDM TOSA 80KM datasheet.pdf
FAN AXIAL 24VDC 119X38MM IP68 datasheet.pdf