Vishay/Dale CMF5517K400FKR670
CMF5517K400FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517K400FKR670
Brief Description
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517K400FKR670.pdf
Availability of CMF5517K400FKR670
QUANTITY
CMF5517K400FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517K400FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF5517K400FKR670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517K400FKR670
Related LinksCMF5517K, CMF5517K400FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517K400FKR670 Details Description
Related parts for CMF5517K400FKR670
TRANS NPN 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
IC GPIO EXPANDER I2C 16CH 28QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf