Vishay/Dale CMF5517R400DHEB
CMF5517R400DHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517R400DHEB
Brief Description
RES 17.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517R400DHEB.pdf
Availability of CMF5517R400DHEB
QUANTITY
CMF5517R400DHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517R400DHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5517R400DHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517R400DHEB
Related LinksCMF5517, CMF5517R400DHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517R400DHEB Details Description
Related parts for CMF5517R400DHEB
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN FMALE RCPT 12PS REAR PNL MT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
FILTER EMI 10000 PF C TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPEA 35POS datasheet.pdf