Vishay/Dale CMF55180R00BERE70
CMF55180R00BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55180R00BERE70
Brief Description
RES 180 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55180R00BERE70.pdf
Availability of CMF55180R00BERE70
QUANTITY
CMF55180R00BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55180R00BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF55180R00BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55180R00BERE70
Related LinksCMF55180, CMF55180R00BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55180R00BERE70 Details Description
Related parts for CMF55180R00BERE70
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN STR PLUG SET SCRW PIN RED datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO221AC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V 5MCPH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf