Vishay/Dale CMF55187K00BHEK
CMF55187K00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55187K00BHEK
Brief Description
RES 187K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55187K00BHEK.pdf
Availability of CMF55187K00BHEK
QUANTITY
CMF55187K00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55187K00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55187K00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55187K00BHEK
Related LinksCMF5518, CMF55187K00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55187K00BHEK Details Description
Related parts for CMF55187K00BHEK
CONN RCPT .100" 8POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR .100 15GOLD datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120PS .050 PCI32 datasheet.pdf
RELAY SSR 5A 12VDC PCB datasheet.pdf