Vishay/Dale CMF55187K00FKRE70
CMF55187K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55187K00FKRE70
Brief Description
RES 187K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55187K00FKRE70.pdf
Availability of CMF55187K00FKRE70
QUANTITY
CMF55187K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55187K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55187K00FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55187K00FKRE70
Related LinksCMF55187, CMF55187K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55187K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55187K00FKRE70
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
TOOL ACTUATION FOR KLBU SC BTWZ datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 6.11"L X 4.61"W datasheet.pdf
FUSE MIDGET IND T/D .200A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 16V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 62.5MHZ 6CLCC datasheet.pdf