Vishay/Dale CMF55187R00BHBF
CMF55187R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55187R00BHBF
Brief Description
RES 187 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55187R00BHBF.pdf
Availability of CMF55187R00BHBF
QUANTITY
CMF55187R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55187R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55187R00BHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55187R00BHBF
Related LinksCMF5518, CMF55187R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55187R00BHBF Details Description
Related parts for CMF55187R00BHBF
Connector Receptacle, Pass Through 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP ROTA-CRIMP datasheet.pdf
CBL DSUB 9PIN FML-25PIN MAL .25M datasheet.pdf
HDM BP STKG MOD CLSD END 30SAU datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 11.3 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf