Vishay/Dale CMF5518K200BER6
CMF5518K200BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5518K200BER6
Brief Description
RES 18.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5518K200BER6.pdf
Availability of CMF5518K200BER6
QUANTITY
CMF5518K200BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5518K200BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5518K200BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5518K200BER6
Related LinksCMF5518, CMF5518K200BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5518K200BER6 Details Description
Related parts for CMF5518K200BER6
RES ARRAY 6 RES 47 OHM 12SRT datasheet.pdf
TERM FLANG FORK NYL 16-14AWG #8 datasheet.pdf
CONN RECEPT 13POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 7.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
2.5 SDL POST HDR HSG 10P STD EXP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf