Vishay/Dale CMF55196K00BEEA
CMF55196K00BEEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF55196K00BEEA
Brief Description
RES 196K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55196K00BEEA.pdf
Availability of CMF55196K00BEEA
QUANTITY
CMF55196K00BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55196K00BEEA
Internal Part NumberEIS-CMF55196K00BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55196K00BEEA
Related LinksCMF5519, CMF55196K00BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55196K00BEEA Details Description
Related parts for CMF55196K00BEEA
BUZZER MAGNETIC 12V 12MM RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K 16MHZ OTP 44-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
MT-RJ TO MT-RJ LAUNCH LEAD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK PCB 15MM 4POS datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 39POS PIN datasheet.pdf
LED XTE 465NM ROY BLUE 475MW SMD datasheet.pdf
TERMINAL WSI 4/LD 10-36V AC/DC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf