Vishay/Dale CMF5519K100BHEB
CMF5519K100BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K100BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K100BHEB.pdf
Availability of CMF5519K100BHEB
QUANTITY
CMF5519K100BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K100BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5519K100BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K100BHEB
Related LinksCMF5519, CMF5519K100BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K100BHEB Details Description
Related parts for CMF5519K100BHEB
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 20A@530VAC DIN MT datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 400MW ALF2 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 105MA 2.2 OHM datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
RES 154K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.51"L X 5.02"W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf