Vishay/Dale CMF5519K600FERE
CMF5519K600FERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K600FERE
Brief Description
RES 19.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K600FERE.pdf
Availability of CMF5519K600FERE
QUANTITY
CMF5519K600FERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K600FERE
Internal Part NumberEIS-CMF5519K600FERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K600FERE
Related LinksCMF5519, CMF5519K600FERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K600FERE Details Description
Related parts for CMF5519K600FERE
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER R/A SMD DR TIN 24 CKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 7A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
3.96MM WTB CONN HOUSING 11POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 5X7 0.3" GRN CC datasheet.pdf
TXRX PHY 10/100 3.3V 24MLF datasheet.pdf