Vishay/Dale CMF5519K600FKRE
CMF5519K600FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K600FKRE
Brief Description
RES 19.6K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K600FKRE.pdf
Availability of CMF5519K600FKRE
QUANTITY
CMF5519K600FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K600FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF5519K600FKRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K600FKRE
Related LinksCMF5519, CMF5519K600FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K600FKRE Details Description
Related parts for CMF5519K600FKRE
MOSFET N-CH 150V 60A TO-220AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 44MA 12 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 67MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RES SMD 0.0002 OHM 1% 7W 5930 datasheet.pdf