Vishay/Dale CMF5519M100FKBF
CMF5519M100FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519M100FKBF
Brief Description
RES 19.1M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519M100FKBF.pdf
Availability of CMF5519M100FKBF
QUANTITY
CMF5519M100FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519M100FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5519M100FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519M100FKBF
Related LinksCMF5519, CMF5519M100FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519M100FKBF Details Description
Related parts for CMF5519M100FKBF
RES SMD 28.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
AM8907-A109 OUTER COMB LO datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
UM5-3054 SAFETY MAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf
15POS M FILTER TY1 SOLDER CUP datasheet.pdf