Vishay/Dale CMF551K3000FKR670
CMF551K3000FKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K3000FKR670
Brief Description
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K3000FKR670.pdf
Availability of CMF551K3000FKR670
QUANTITY
CMF551K3000FKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K3000FKR670
Internal Part NumberEIS-CMF551K3000FKR670
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K3000FKR670
Related LinksCMF551K3, CMF551K3000FKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K3000FKR670 Details Description
Related parts for CMF551K3000FKR670
IC SW QUAD ANLG SPST N/O 14-DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BATT SOLID ST ENERCHIP 20DFN datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 30 SGOLD 04CKT datasheet.pdf
FILTER EMI 1000PF 100V RADIAL datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL LPC-LINK 2 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 100MW VMN2 datasheet.pdf
DIODE STD REC ISO LEAD 70A DO5 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf