Vishay/Dale CMF551K3200BER6
CMF551K3200BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K3200BER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.32K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K3200BER6.pdf
Availability of CMF551K3200BER6
QUANTITY
CMF551K3200BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K3200BER6
Internal Part NumberEIS-CMF551K3200BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K3200BER6
Related LinksCMF551K, CMF551K3200BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K3200BER6 Details Description
Related parts for CMF551K3200BER6
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 350MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SCKT datasheet.pdf
I CORE CHOKE 56UH 40A datasheet.pdf
BRISTLE DISC 3X5/8 TAPERED 80 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
1800UF 200V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf