Vishay/Dale CMF551K5000FLEA
CMF551K5000FLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K5000FLEA
Brief Description
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K5000FLEA.pdf
Availability of CMF551K5000FLEA
QUANTITY
CMF551K5000FLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K5000FLEA
Internal Part NumberEIS-CMF551K5000FLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K5000FLEA
Related LinksCMF551K, CMF551K5000FLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K5000FLEA Details Description
Related parts for CMF551K5000FLEA
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 28-SOIC datasheet.pdf
CLAMP METER 600AC W/DC AMPS datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC PLL CLOCK GEN 25MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CALIB PKT DGTL THERM W/TIP datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC PCI SW 16LANE 4PORT 288BGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 8MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 8POS SILVER SLDR datasheet.pdf