Vishay/Dale CMF551K5400BER6
CMF551K5400BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K5400BER6
Brief Description
RES 1.54K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K5400BER6.pdf
Availability of CMF551K5400BER6
QUANTITY
CMF551K5400BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K5400BER6
Internal Part NumberEIS-CMF551K5400BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K5400BER6
Related LinksCMF551K, CMF551K5400BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K5400BER6 Details Description
Related parts for CMF551K5400BER6
DIN RAIL PWR OPTO COUPLER 12VDC datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 280V 400A MS013 datasheet.pdf
IC CHARGER LI-ION 6-DFN datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR EL4584 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf