Vishay/Dale CMF551K6200FEEK
CMF551K6200FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K6200FEEK
Brief Description
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K6200FEEK.pdf
Availability of CMF551K6200FEEK
QUANTITY
CMF551K6200FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K6200FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF551K6200FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K6200FEEK
Related LinksCMF551K, CMF551K6200FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K6200FEEK Details Description
Related parts for CMF551K6200FEEK
CAP TANT POLY 33UF 4V 1206 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK DP3T 4A 45DEG datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
SCR FAST SW 400A 800V TO-200AB datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V CH 0201 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf