Vishay/Dale CMF551K6500BHBF
CMF551K6500BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K6500BHBF
Brief Description
RES 1.65K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K6500BHBF.pdf
Availability of CMF551K6500BHBF
QUANTITY
CMF551K6500BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K6500BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF551K6500BHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K6500BHBF
Related LinksCMF551K, CMF551K6500BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K6500BHBF Details Description
Related parts for CMF551K6500BHBF
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
LED MATRIX CC 5X7 .7" 585NM YLW datasheet.pdf
FUSE RESET 3.00A 15V 2920 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2752-B 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 18.29MM datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf