Vishay/Dale CMF551K6500FKEB
CMF551K6500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K6500FKEB
Brief Description
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K6500FKEB.pdf
Availability of CMF551K6500FKEB
QUANTITY
CMF551K6500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K6500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF551K6500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K6500FKEB
Related LinksCMF551K, CMF551K6500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K6500FKEB Details Description
Related parts for CMF551K6500FKEB
REG 1.1-1.85V 13A 12VIN VERT datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1.27MM 4.7" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP6136 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 25' RD datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf