Vishay/Dale CMF551K6700BHRE
CMF551K6700BHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K6700BHRE
Brief Description
RES 1.67K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K6700BHRE.pdf
Availability of CMF551K6700BHRE
QUANTITY
CMF551K6700BHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K6700BHRE
Internal Part NumberEIS-CMF551K6700BHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K6700BHRE
Related LinksCMF551K, CMF551K6700BHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K6700BHRE Details Description
Related parts for CMF551K6700BHRE
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS 3ROWS R/A TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SMA JACK/PLUG ATTENUATOR 6DB 2W datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN PLUG datasheet.pdf
560UF 200V 22X40MM 85C 5000H datasheet.pdf