Vishay/Dale CMF551K9800BHR6
CMF551K9800BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K9800BHR6
Brief Description
RES 1.98K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K9800BHR6.pdf
Availability of CMF551K9800BHR6
QUANTITY
CMF551K9800BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K9800BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF551K9800BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K9800BHR6
Related LinksCMF551K, CMF551K9800BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K9800BHR6 Details Description
Related parts for CMF551K9800BHR6
CONN RCPT .100" 3POS SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 7.87"L X 5.51"W datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 200A TO244AB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
33UF 100V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf