Vishay/Dale CMF551M2100DHBF
CMF551M2100DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M2100DHBF
Brief Description
RES 1.21M OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M2100DHBF.pdf
Availability of CMF551M2100DHBF
QUANTITY
CMF551M2100DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M2100DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF551M2100DHBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M2100DHBF
Related LinksCMF551M, CMF551M2100DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M2100DHBF Details Description
Related parts for CMF551M2100DHBF
CONN EDGECARD 80POS .125 SQ WW datasheet.pdf