Vishay/Dale CMF551M4700GNEK
CMF551M4700GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M4700GNEK
Brief Description
RES 1.47M OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M4700GNEK.pdf
Availability of CMF551M4700GNEK
QUANTITY
CMF551M4700GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M4700GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF551M4700GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M4700GNEK
Related LinksCMF551M, CMF551M4700GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M4700GNEK Details Description
Related parts for CMF551M4700GNEK
SIDAC SYM 4CHP 300V 250A MS013 datasheet.pdf
IC SRL BUS TXRX UNVRSL 16-VQFN datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
LENS FOR NICHIA N119 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 900VAC SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 8POS datasheet.pdf