Vishay/Dale CMF55200K00BEEB
CMF55200K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200K00BEEB
Brief Description
RES 200K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200K00BEEB.pdf
Availability of CMF55200K00BEEB
QUANTITY
CMF55200K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF55200K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200K00BEEB
Related LinksCMF5520, CMF55200K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200K00BEEB Details Description
Related parts for CMF55200K00BEEB
IC FLASH 4MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
MOD RF TX 900MHZ 19.2K W/RPSMA datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf