Vishay/Dale CMF55200K00FERE
CMF55200K00FERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200K00FERE
Brief Description
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200K00FERE.pdf
Availability of CMF55200K00FERE
QUANTITY
CMF55200K00FERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200K00FERE
Internal Part NumberEIS-CMF55200K00FERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200K00FERE
Related LinksCMF5520, CMF55200K00FERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200K00FERE Details Description
Related parts for CMF55200K00FERE
CAP CER 2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 53POS W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD LP 24SOIC datasheet.pdf
RES 130K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 535MA 280 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf