Vishay/Dale CMF55200K00FHEA70
CMF55200K00FHEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200K00FHEA70
Brief Description
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200K00FHEA70.pdf
Availability of CMF55200K00FHEA70
QUANTITY
CMF55200K00FHEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200K00FHEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55200K00FHEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200K00FHEA70
Related LinksCMF55200, CMF55200K00FHEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200K00FHEA70 Details Description
Related parts for CMF55200K00FHEA70
CONN HEADR BRKWAY .100 26POS R/A datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 44POS datasheet.pdf
CAP ALUM 35UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W SGL 5V OUT datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 61V 100A 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
UTCA VERT CE LF W/WEAR PLATE datasheet.pdf
MOD IGBT SLLIMM 15A 600V 25SDIP datasheet.pdf