Vishay/Dale CMF55200R00FHRE
CMF55200R00FHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200R00FHRE
Brief Description
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200R00FHRE.pdf
Availability of CMF55200R00FHRE
QUANTITY
CMF55200R00FHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200R00FHRE
Internal Part NumberEIS-CMF55200R00FHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200R00FHRE
Related LinksCMF5520, CMF55200R00FHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200R00FHRE Details Description
Related parts for CMF55200R00FHRE
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP ACTION datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 800MM X 400MM datasheet.pdf
SMT RESETTABLE FUSES 20% datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MICRO 15C P 24" WHT JACKP NI datasheet.pdf
PRESSURE MODULE -15 TO 30 datasheet.pdf
Z-PACK/AB-19 M-HDR 95 POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 75W datasheet.pdf