Vishay/Dale CMF55200R00FKBF
CMF55200R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55200R00FKBF
Brief Description
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55200R00FKBF.pdf
Availability of CMF55200R00FKBF
QUANTITY
CMF55200R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55200R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55200R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55200R00FKBF
Related LinksCMF5520, CMF55200R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55200R00FKBF Details Description
Related parts for CMF55200R00FKBF
REG SW 5-15V 2.4A HORZ T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 28POS F-F 3.7" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V TO277A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf