Vishay/Dale CMF5520K000CERE
CMF5520K000CERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520K000CERE
Brief Description
RES 20K OHM 1/2W 0.25% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520K000CERE.pdf
Availability of CMF5520K000CERE
QUANTITY
CMF5520K000CERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520K000CERE
Internal Part NumberEIS-CMF5520K000CERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520K000CERE
Related LinksCMF5520, CMF5520K000CERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520K000CERE Details Description
Related parts for CMF5520K000CERE
IC ADC 12BIT 2.8MSPS DIFF 10MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO15 datasheet.pdf
HDR RA DR .100 DP datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 18VC 2SLP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER THUMB MOM GR datasheet.pdf
IC PECL CLK USER CONFIG 28-SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 580 MOHM datasheet.pdf
PANEL RAIL HALF HEIGHT 90X24" datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W DO214AC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SJP datasheet.pdf