Vishay/Dale CMF5520K200BER6
CMF5520K200BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520K200BER6
Brief Description
RES 20.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520K200BER6.pdf
Availability of CMF5520K200BER6
QUANTITY
CMF5520K200BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520K200BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5520K200BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520K200BER6
Related LinksCMF5520, CMF5520K200BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520K200BER6 Details Description
Related parts for CMF5520K200BER6
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 20AWG .156 TIN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 6KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 2MM GREEN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC CMEMS 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf