Vishay/Dale CMF5520M000FKEK
CMF5520M000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520M000FKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520M000FKEK.pdf
Availability of CMF5520M000FKEK
QUANTITY
CMF5520M000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520M000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5520M000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520M000FKEK
Related LinksCMF5520, CMF5520M000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520M000FKEK Details Description
Related parts for CMF5520M000FKEK
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8SON datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ TO263-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 50VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
N DIE PUR=MANCHESTER datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf