Vishay/Dale CMF5520R000BHEA
CMF5520R000BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520R000BHEA
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520R000BHEA.pdf
Availability of CMF5520R000BHEA
QUANTITY
CMF5520R000BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520R000BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5520R000BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Resistance (Ohms)20
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520R000BHEA
Related LinksCMF5520, CMF5520R000BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520R000BHEA Details Description
Related parts for CMF5520R000BHEA
CONN SOCKET 28-32AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 25A 12V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS VERT .100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf