Vishay/Dale CMF5520R000FKEB
CMF5520R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520R000FKEB
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520R000FKEB.pdf
Availability of CMF5520R000FKEB
QUANTITY
CMF5520R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5520R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520R000FKEB
Related LinksCMF5520, CMF5520R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520R000FKEB Details Description
Related parts for CMF5520R000FKEB
AC/DC CONVERTER 48V 65W datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 16-SOIC datasheet.pdf
JUNCTION BOX TOP MNT 8PORT PNP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf