Vishay/Dale CMF5520R000FKR639
CMF5520R000FKR639 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520R000FKR639
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520R000FKR639.pdf
Availability of CMF5520R000FKR639
QUANTITY
CMF5520R000FKR639 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520R000FKR639
Internal Part NumberEIS-CMF5520R000FKR639
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520R000FKR639
Related LinksCMF5520R, CMF5520R000FKR639 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520R000FKR639 Details Description
Related parts for CMF5520R000FKR639
Connector Header 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 8DSO datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf