Vishay/Dale CMF5520R000FKRE70
CMF5520R000FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520R000FKRE70
Brief Description
RES 20 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520R000FKRE70.pdf
Availability of CMF5520R000FKRE70
QUANTITY
CMF5520R000FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520R000FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF5520R000FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520R000FKRE70
Related LinksCMF5520R, CMF5520R000FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520R000FKRE70 Details Description
Related parts for CMF5520R000FKRE70
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS .050" SMD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 256FTBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 28SSOP datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf