Vishay/Dale CMF55215K00BEEK
CMF55215K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55215K00BEEK
Brief Description
RES 215K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55215K00BEEK.pdf
Availability of CMF55215K00BEEK
QUANTITY
CMF55215K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55215K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF55215K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55215K00BEEK
Related LinksCMF5521, CMF55215K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55215K00BEEK Details Description
Related parts for CMF55215K00BEEK
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY START/STOP 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM SMD GOLD datasheet.pdf
MOD FRAME SNGL GANG 2PORT WHITE datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 3.9UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM TACH 12VDC datasheet.pdf