Vishay/Dale CMF55215K00FKEA70
CMF55215K00FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55215K00FKEA70
Brief Description
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55215K00FKEA70.pdf
Availability of CMF55215K00FKEA70
QUANTITY
CMF55215K00FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55215K00FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF55215K00FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55215K00FKEA70
Related LinksCMF55215, CMF55215K00FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55215K00FKEA70 Details Description
Related parts for CMF55215K00FKEA70
SCOTCH CODE REFILL 0 datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065A/H2728TR 4" datasheet.pdf
IC FPGA 426 I/O 672FBGA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 2KN/110 AR UC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 1506 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
47UF 10V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf