Vishay/Dale CMF55215K00FKRE70
CMF55215K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55215K00FKRE70
Brief Description
RES 215K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55215K00FKRE70.pdf
Availability of CMF55215K00FKRE70
QUANTITY
CMF55215K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55215K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55215K00FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55215K00FKRE70
Related LinksCMF55215, CMF55215K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55215K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55215K00FKRE70
POT 200K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 3A SYNC 16-TQFN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf