Vishay/Dale CMF55215K50FHEK
CMF55215K50FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF55215K50FHEK
Brief Description
RES 215.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55215K50FHEK.pdf
Availability of CMF55215K50FHEK
QUANTITY
CMF55215K50FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55215K50FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF55215K50FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55215K50FHEK
Related LinksCMF5521, CMF55215K50FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55215K50FHEK Details Description
Related parts for CMF55215K50FHEK
CONN RCPT .100" 47POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 668BGA datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf