Vishay/Dale CMF55217K00DERE
CMF55217K00DERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF55217K00DERE
Brief Description
RES 217K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF55217K00DERE.pdf
Availability of CMF55217K00DERE
QUANTITY
CMF55217K00DERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55217K00DERE
Internal Part NumberEIS-CMF55217K00DERE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)217k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55217K00DERE
Related LinksCMF5521, CMF55217K00DERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55217K00DERE Details Description
Related parts for CMF55217K00DERE
CAP CER 6.8PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50A 400V KBPCW datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH KNOB SQ 3-POS DPDT ILL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf