Vishay/Dale CMF55219R00FKBF
CMF55219R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55219R00FKBF
Brief Description
RES 219 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55219R00FKBF.pdf
Availability of CMF55219R00FKBF
QUANTITY
CMF55219R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55219R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF55219R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)219
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55219R00FKBF
Related LinksCMF5521, CMF55219R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55219R00FKBF Details Description
Related parts for CMF55219R00FKBF
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
TRISIL TELECOM PROTECTION DO-15 datasheet.pdf
IC SWITCH HISIDE SMART DSO-20 datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf