Vishay/Dale CMF5521K000BEEB
CMF5521K000BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K000BEEB
Brief Description
RES 21K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K000BEEB.pdf
Availability of CMF5521K000BEEB
QUANTITY
CMF5521K000BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K000BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF5521K000BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K000BEEB
Related LinksCMF5521, CMF5521K000BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K000BEEB Details Description
Related parts for CMF5521K000BEEB
IC REG LDO 2.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .050" STR PCB datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
GASKET BECU 9.4X31.12MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
12-Bit, 80/105/125/150 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf