Vishay/Dale CMF5521K000DHRE
CMF5521K000DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K000DHRE
Brief Description
RES 21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K000DHRE.pdf
Availability of CMF5521K000DHRE
QUANTITY
CMF5521K000DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K000DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5521K000DHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K000DHRE
Related LinksCMF5521, CMF5521K000DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K000DHRE Details Description
Related parts for CMF5521K000DHRE
TERM FORK VINYL INS LOCK #8 YLW datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS 16-MSOP datasheet.pdf
LOOPBACK FOR MTP CONNECTORS datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
PANEL MOUNT BRACKET HARDWARE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
PHOTOMOS RELAY RF 100V 120MA datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf