Vishay/Dale CMF5521K500BERE
CMF5521K500BERE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K500BERE
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K500BERE.pdf
Availability of CMF5521K500BERE
QUANTITY
CMF5521K500BERE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K500BERE
Internal Part NumberEIS-CMF5521K500BERE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K500BERE
Related LinksCMF5521, CMF5521K500BERE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K500BERE Details Description
Related parts for CMF5521K500BERE
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 6V 150A TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 8 OHM 300W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf